16 Haziran 2010 Çarşamba

WC 2010 | 5. Gün - Yeter Ama...


Kupanın 5. günü de geride kaldı. Henüz iyi bir futbol izleyemedik. Benim tek umudum bugünün maçlarıydı ilk maçlar için. Ondan da birşey çıkmadı. 

Günün ilk maçında elemelerdeki grubundan sürpriz bir şekilde sıyrılan Slovakya ile Yeni Zelanda arasında oynandı. Slovaklar 20. dakikadan itibaren kontrolü ellerine aldılar. Teknik olarak Zelanda'dan çok daha üstün bir ekip. Bunu da aslında çok iyi kullandılar. İkinci yarının başında A.Güçlü Vittek'le de öne geçtiler. Fakat takım daha sonra psikolojik olarak geri çekildi. Uzatmaların da son saniyesinde sürpriz bir şekilde beraberlikle yetindiler. Sanırım son maçta bu 2 puanı çok arayacaklar. 

Günün ikinci maçında Fil Dişi ile Portekiz karşılaştı. Futbol adına hiçbirşey gerçekleşmedi maçta. Portekiz'in pozisyonu bile yoktu. Keita da son dakikalarda takımını hareketlendirdi ama sonuç gelmedi. İki taraf da bir puana razıydı maçın sonunda. Bu arada sürpriz bir şekilde Drogba yarım saat mücadele etti kırık kolla. Bizim bir tarafımız kırılsa 2 ay değil top oynamak evden çıkamayız doğru düzgün.Günün son maçında Brezilya Kuzey Kore'yi zorlanarak geçti.  Brezilya temposunda düzeni bir türlü sağlayamadı ilk yarı boyunca. Kuzey Kore'de çok iyi bir direnç gösterdi. Brezilya'nın 2.yarının başındaki baskısı da sonucu getirdi. Elano'nun 1 gol 1 asisti var.

İyi futbol bugün de gelmedi. Yarın ilk maçlar geride kalacak. Şu ana kadar oynanan 14 maçın 12'si alt bitti. Durum gerçekten vahim. 2. maçta açılsalar bari.

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails