25 Ağustos 2011 Perşembe

Real Madrid 2-1 Galatasaray

Santiago Bernabeu Cup'ta bu sezon Real Madrid ile biz oynama şerefine nail olmuşuz. Sabri, takım kaptanı olarak çıktı Bernabeu'ya. Maç öncesi Madrid kaptanı Sergio Ramos ve hakemlerle dialogları görülmeye değerdi. Yeni transfer Eboue ise ilk kez sahadaydı.

Başkanlığa Ünal Aysal da gelse, takımın başına Fatih Terim de geçse; Hakan Balta hala sol bek, Sabri hala sağ açık. Defansın önüne Melo'yu, kaleye Muslera'yı, sağa Eboue'yi koysak da bunlar olduğu sürece ne takıma güvenim kalıyo ne de takımı izleyesim. Sol kanatın kanser olduğu, defansın arkasına atılan her topun yüzde yüzlük pozisyon olduğu Balta'lı takımı izlemek istemiyorum. Yerine Çağlar oynatılsın diyenler de, onun sadece kötünün iyisi olduğunun farkına varamamışlar. Bu kadar çok transfer yapılan bir sezonda sol kanadın hiç güçlendirilmemesi çok ilginç.


Hazırlık dönemini büyük takımlarla yapılan maçlarla geçirmek iyi oldu. Takımın eksikliklerinin görülmesinin yanı sıra, oyuncuların kendilerinin ne durumda olduğunun farkına varması, kazandıkları öz güven hep artı olarak yazıldı. Ayhan'ı, Yekta'yı, Sabri'yi CR7'e karşı görmek zevkliydi. Selçuk İnan'ın Bernabeu'da ilk golümüzü atması da ayrı bir gurur kaynağı oldu bize.

Hiç yorum yok:

Bu gadget'ta bir hata oluştu
Related Posts with Thumbnails